Historike/ De Biazi e bën sefte me Azerbajxhanin, ish-trajneri i Shqipërisë triumfon në transfertë

22:56 08/09/20201min108
debisi

Ish-trajneri i Kombëtares, Xhani De Biazi, ka marrë fitoren e parë nën drejtimin e Azerbajxhanit. Skaudra e tij triumfoi me rezultatin 0-1 në transfertë ndaj Qipros falë golit të Medvedev në minutë e 29-të.

Kujtojmë që ky është takimi i dytë që italiani drejtor azerët, pasi në debutim u mposhtë në shtëpi nga Luksemburgu me përmbysje 1-2. Një fitore tepër e rëndësishme kjo për Azerbajxhanin, që e rikthen fuqishëm në garë për vendin e parë. Skuadra e De Biazit bën pjesë në Grupin 1 të Ligës C së bashku me Malin e Zi, Luksemburgun dhe Qipron.

64-vjeçari, i cili disponon edhe pasaportën shqiptare, do të tentojë të shkruajë historinë me përfaqësuesen e tij të re, siç bëri me kuqezinjtë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto