Hidhet shorti i Ligës së Kampioneve/ Me fat skuadrat e mëdha, Messi vihet përballë Ronaldos

19:56 01/10/20201min124
champions

Champions League ka mësuar grupet e saj për sezonin 2020-2021.

Në shortin që u hodh në Gjenevë të Zvicrës kanë prodhuar përballje interesante, ku ajo që bie në sy është sfida Juventus-Barcelona dhe pjesë e tyre do të jetë edhe Myrto Uzuni.

Ndoshta është hera e parë në vitet e fundit, por në asnjë grup nuk kemi të ashtu quajturin “Grupi i Ferrit”.

Manchester City ka konfirmuar edhe një herë fatin që ka në fazën e grupeve.

Atalanta e Xhimshitit ka rënë në grup me Liverpool, ndërsa Lazio Dortmund.

GRUPI A:

Bayern Mynih

Atletico Madrid

Salzburg

Lokomotiv Moskë

GRUPI B:

Real Madrid

Shakthar

Inter

Monchengladbach

GRUPI C:

Porto

Manchester City

Olympiacos

Marseille

GRUPI D:

Liverpool

Ajax

Atalanta

Midtjylland

 GRUPI E:

Sevilla

Chelsea

Krasnodar

Rennes

GRUPI F:

Zenit

Dortmund

Lazio

Club Brugge

GRUPI G:

Juventus

Barcelona

Dinamo Kyiv

Ferencvaros

GRUPI H:

PSG

Manchester United

Leipzig

Istanbul Basaksehir

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto