Hagë/ Hashim Thaçi, caktohet seanca e dytë e gjyqit, ja data

21:31 11/11/20201min76
hashim-370x208

Seanca e dytë dëgjimore për ish-Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi është caktuar të mbahet në datën 18 nëntor në orën 11:00.

Njoftimi ka dalë nga Dhomat e specializuara të Hagës.

Kjo është seanca e dytë që do të mbahet për ish-Presidentin Thaçi pasi e para u mbajt në 9 nëntor në orën 15:00. Në atë seancë Thaçi i mohoi të gjitha akuzat që u shfaqën nga Gjykata Speciale e Hagës.

Ai akuzohet për krime kundër njerëzimit dhe krime lufte, përfshirë rreth 100 vrasje, zhdukje me forcë, përndjekje dhe tortura.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto