Habit Bushati: Edi Rama është më i miri i kësaj toke

09:17 21/10/20201min79
download - 2020-10-21T091730.863

Deputet i Partisë Socialiste, Ervin Bushati, i ftuar në emisionin “Pasdite me Xhaxhiun”, nuk i ka kursyer lavdërimet ndaj shefit të tij, Edi Ramës.

Bushati se Rama nuk është i rënë nga qielli, por është më i zoti i kësaj toke, ndërsa është shprehur optimist se socialistët do të fitojnë më shumë se 74 mandate.

“Rama nuk është i rënë nga qielli, por është më i zoti i kësaj toke dhe ka bërë më të mirën për këtë vend. Unë si ekonomist them që ka vend për shumë më tepër për financat publike, shteti të bëhet promotor i zhvillimit përmjet investimeve publike të shtohen të arrihet shtimi i punësimit dhe rritja ekonomike,“tha Bushati ndër të tjera.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto