Greva e naftëtarëve në Ballsh/ 10 grevistët shfaqin problemet e para shëndetësore

14:20 01/10/20201min104
download (10)

Në ditën e tretë të grevës, naftëtarët e Ballshit kanë shfaqur shenjat e para të dobësisë fizike shoqëruar kjo edhe me problemet shëndetësore.

Grevës së naftëtarëve të Ballshit pritet t’u bashkohen edhe punonjësit e nënstacionit elektrik të Poçemit, të cilët kanë gjithashtu paga të pa marra nga administratorët e Uzinës së naftës ndër vite.

Greva e urisë në Ballsh erdhi pas protestave të naftëtarëve për pagat e papaguara në Uzinë. Prej 9 muajsh ata janë pa punë dhe pa asistencë sociale.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto