Greqi/ Shkatërrohet grupi i shpërndarësve të drogës, mes të arrestuarve dhe dy shqiptarë (FOTO)

18:25 11/11/20202min97
WhatsApp-Image-2020-11-11-at-17.55.28-1-400x230

Një grup i shpërndarësve të drogës në Greqi është shkatërruar teksa Policia ka arrestuar 8 prej tyre.

Në total grupi përbëhej nga 14 anëtarë deri tani, teksa 6 janë ende në kërkim.

Të prangosurit që shpërndanin dhe drogë janë nga Gana dhe Nigeria, por mes tyre ka dhe dy shqiptarë. Armand Feim Merkaj dhe Adrian Sokol Bushgjokaj janë dy shqiptarët pjesë e këtij grupi që janë arrestuar.

Po ashtu Policia greke ka sekuestruar 12 mijë euro, 264 gram marijuanë, 4 gram heroinë, 15 celularë dhe një makinë.

 

 

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto