Greqi/ Shifra të larta të të prekurve me koronavirus, 1 490 raste të reja në 24 orët e fundit

18:01 09/11/20201min77
Athens-Covid19-370x231

Profesoresha e Sëmundjeve Infektive Pediatrike EKPA  Lena Papaevangelou njoftoi sot se në 24 orët e fundit në Greqi u zbuluan 1 490 raste të reja të koronavirusit, ndërsa kishte një rekord të ri negativ të vdekjeve me 41 vdekje në 24 orët e fundit.

Bëhet me dije gjithashtu se numri i pacientëve të intubuar është 239.

Ndërkohë që 390 raste të reja të koronavirusit u zbuluan në Athinë dhe 412 në Selanik.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto