Greqi/ Konfirmohen 3,038 raste të reja me COVID-19, 38 pacientë të vdekur

17:17 13/11/20201min68
Greqi1-1-400x225 (1)

Shifra në rritje vijnë nga Greqia. Mësohet se në 24 orët e fundit janë regjistruar 3038 raste të reja me koronavirus si dhe 38 pacientë kanë ndërruar jetë.

Po ashtu bëhet e ditur se aktualisht 336 persona ndodhet në intubuar.

Ndërkohë, që numri në total i rasteve me COVID-19 ka shkuar në 69675. Ndërkohë që 362 pacientë kanë lënë spitalin. Kujtojmë se deri më tani nga ky virus kanë humbur jetën 997 persona.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto