Gjyshja 100-vjeçare e Roberto Carlos mund sëmundjen e Covid-19

17:55 18/09/20201min107
Roberto Carlos

Gjyshja e ish futbollistit të njohur Roberto Carlos,  Gismalia dos Santos da Silva, e cila u infektua me Covid-19 dhe u trajtua në spital për një muaj, doli sot nga spitali mbasi e mundi sëmundjen.

Lajmi është bërë i ditur nga agjencia zyrtare spanjolle e lajmeve EFE.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto