Gjyshja 100-vjeçare e Roberto Carlos mund sëmundjen e Covid-19

17:55 18/09/20201min121
Roberto Carlos

Gjyshja e ish futbollistit të njohur Roberto Carlos,  Gismalia dos Santos da Silva, e cila u infektua me Covid-19 dhe u trajtua në spital për një muaj, doli sot nga spitali mbasi e mundi sëmundjen.

Lajmi është bërë i ditur nga agjencia zyrtare spanjolle e lajmeve EFE.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *