Gjykata e Posaçme dënon me 14 vite burg Arbër Çekajn për 613 kg kokainë

18:53 15/09/20202min77

thumbnail_lajmi fundit

Gjykaya e Posaçme ka dënuar me 21 vite burgim, Arbër Çekaj, i akuzuar për 613 kg kokainë që iu gjetën në magazinën e tij në Durrës.

Ndërkohë që avokati i tij tha se nuk është pranuar asnjë kërkesë e tyre.

Ndërsa e ka cilësuar procesin të dhimbshëm dhe komik.

Çekaj mohoi gjatë seancave gjyqësore përfshirjen e tij në ngjarjen e 2018, ku brenda një konteineri bananesh u gjetën 613 kg kokainë të ardhura nga Kolumbia, që kaloi nga Italia, në Portin e Durrësit dhe më pas në magazinën e Çekajt.

Ai nuk u gjet fillimisht në Shqipëri, pasi fshihej në Gjermani, teksa më pas iu dorëzua autoriteteve për të vijuar një kalvar seancash që në fund e shpallën fajtor.

Ai dënohet me 21 vite burg, por përfiton ulje pasi ka pranuar gjykim të shkurtuar, ndërsa i duhet të vuajë 14 vite burgim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto