Gjobitet turisti me 1 mijë euro, shkak një shishe me rërë të bardhë

10:44 08/09/20201min130
sardenja-1

Një turist francez që po pushonte në brigjet e Sardenjas në Itali, është gjobitur me 1,000 euro pasi kishte vjedhur më shumë se 1.8 kg rërë të bardhë.

Kjo masë ndëshkimore vjen pasi rëra e bardhë e Sardenjas është e mbrojtur me ligj që nga viti 2017 dhe mund të dënohesh madje me burg për marrjen e saj.

Burri, identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur, e kishte futur rërën në shishe dhe u kap në flagrancë në aeroportin e Cagliari Elmas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto