Gjermania, bën thirrje për dialog Greqisë dhe Turqisë

12:28 25/08/20201min80
doj

Ministri i Jashtëm gjerman Heiko Maas, ka deklaruar se Gjermania dëshiron që të ketë dialog të drejtpërdrejtë mes Greqisë dhe Turqisë në Mesdheun lindor.

Ministri i Jashtëm gjerman Heiko Maas në një deklaratë të bërë sot përpara vizitës së tij në Athinë dhe në Ankara, Turqisë dhe Greqisë iu kujtoi se janë aleatë të Gjermanisë në NATO

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto