Gjenden pesë varreza në qytetin Kizhevak të Serbisë

17:38 04/12/20201min126
kizhevak-780x439

Në Kizhevak të Serbisë janë duke vazhduar gërmimet për gjetjen e skeleteve mortore të personave të cilët dyshohet të jenë të persona të vrarë gjatë luftës së fundit në Kosovë.

Drejtori i Institutit të Mjekësisë Ligjore të Kosovës, Arsim Gërxhaliu ka konfirmuar se deri më tani kanë zbuluar pesë varreza.

“Deri më tani janë zbuluar pesë varreza. Jemi duke gjetur mbetje mortore dhe do të punojmë deri sa të na lejojnë kushtet atmosferike”, tha ai.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto