Gërdeci, ndalesa e radhës e Elisa Spiropalit, nuk lë pa thumbuar Shkëlzen Berishën

15:10 15/09/20203min100
9f377579e1ce6373162c310860b26985_L

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali, njëherazi edhe drejtuesja e Partisë Socialiste e Qarkut të Tiranës për zgjedhjet e 2021-shit, ka shkuar sot në Gërdec, aty ku në 15 mars të 2008-s humbën jetën 26 persona dhe u plagosën shumë të tjerë si pasojë e shpërthimit të një fabrike demontimi armësh.

E duke iu referuar asaj ngjarjeje tragjike, Spiropali bën edhe një krahasim mes kësaj qeverisje dhe të kaluarës duke konstatuar një “ndryshim rrënjësor”:

“Ata janë kthyer në vendin e krimit për biznes në Gërdec. Ne jemi në Vorë për të ngritur nga themelet pallatet, shkollat, infrastrukturën e rrënuar nga tërmeti”, shkruan Spiropali.

POSTIMI I SPIROPALIT:

Me Asamblenë Socialiste  për një bashkim të ri, për fitoren e forcës sonë, që nuk prish, por ndërton, nuk vret, por shëron plagët e një komuniteti të lënduar.

Ndryshimi mes nesh është rrënjësor: Ata janë kthyer në vendin e krimit për biznes në Gërdec. Ne jemi në Vorë për të ngritur nga themelet pallatet, shkollat, infrastrukturën e rrënuar nga tërmeti.

Me besim, me punë, me shpresë, do ia dalim në #25Prill për #mandatinetretë  me Kryeministër Edi Ramën.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto