Gazetari i njohur zbulon bisedën me Pandeli Majkon: Çfarë më tha kur e pyeta se ku ndryshon Rama me Fatos Nanon

09:34 18/09/20201min142
nano-rama-majko-696x392-1

Gazetari Ilir Kadia ka treguar një moment interesant nga politika shqiptare ndër vite. Në ditëlindjen e Fatos Nanos, Kadia ka ndarë me miqtë e tij në rrjetet sociale, një bisedë me Majkon në studion e BBC mbi ndryshimin mes Edi Ramës dhe Fatos Nanos.

Postimi i gazetarit

Majko,Nano dhe Rama! E pyeta Pandeli Majkon, jashtë mikrofonit, por në studion e BBC-së 10 vjet më parë, se cili ishte ndryshimi mes Nanos kryetar partie dhe Edi Ramës tani kryetar i PS. Më tha se do më jepte të njëjtën përgjigje që i kish dhënë Edi Ramës, kur i kish bërë të njëjtën pyetje. “I thashë Ramës”,-tha Majko,-se “Nano ishte një fëmijë me sjellje djallëzore,ndërsa ti je një djall me sjellje fëminore!” Dhe qeshte Majko atëherë!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto