Gafa për falimentimin e bizneseve/Basha i përgjigjet Ramës: Po fshihesh si struci pas një lapsusi

17:29 13/10/20201min117
rama-bashaaaa-e1535712243355-1024x640-1-696x435

Kryedemokrati Lulzim Basha i është përgjigjur kryeministrit Rama lidhur me lapsusin në konferencën e djeshme për mediat për falimentimin e bizneseve.

Basha shkruan se Rama fshihet si struci pas një lapsusi, në një kohë kur vjedhja galopante, keqqeverisja, ekonomia dhe shëndetësia.

Kur vjedhja galopante, keqqeverisja, ekonomia dhe shëndetësia janë sot drama e çdo shqiptari, KM fshihet si struci pas një lapsusi. Tragjike dhe me pasoja është të kesh një KM që nuk do ta t’ia dijë për 6 në 10 biznese drejt mbylljes, e 100 mijë shqiptarë që kanë humbur punën”, shkruan Basha.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *