Furi epidemie në Itali, rritet numri i infektimeve në një ditë nga Covid-19/ 446 vdekje dhe 37.809 raste të reja

18:57 06/11/20204min77
coronavirus-italy-1

Nuk ndalet furia e epidemisë së koronavirusit në Itali, ku janë regjistruar 37.809 raste të reja.

Numri më i lartë deri tani i shënuar në harkun e 24 orëve. Numri i të vdekurve është 446, teksa rritet edhe numri i të shtruarve 779, nga të cilët 124 në terapi intensive.

Rekord edhe numri i tamponëve të bërë 234.245. Rajonet më të goditura mbeten Lombardia (+9.934), Piemonte (+4.878) dhe Campania (+4.508).

 

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto