Fundi i organizatës kriminale, Gjykata shpall dënimet për anëtarët e “Agimit të Artë”. Vrasësi i këngëtarit lihet në burg përjetë

16:51 14/10/20202min146
agimi-i-arte

Gjykata e Apelit në Greqi ka dhënë sot masën e sigurisë për disa nga anëtarët e “Agimit të Artë”, e cila u shpall organizatë kriminale.

Për tre anëtarë të tjerë vendimi do të jepet nesër.

Dënimet:

Nikos Michaloliakos- 13 vjet burg dhe 6 muaj

Ioannis Lagos- 13 vjet burg dhe 8 muaj

Elias Kasidiaris- 13 vjet burg dhe 6 muaj

George Germenis- 13 vjet burg dhe 6 muaj

Christos Pappas- 13 vjet burg dhe 3 muaj

Elias Panagiotaros- 13 vjet burg

Artemis Mattheopoulos- 10 vjet burg

Ish deputetët që janë dënuar vetëm për pjesëmarrje në organizatë kriminale, pa lehtësim dënimi:

Panagiotis Iliopoulos- 7 vjet

Nikos Kouzilos- 7 vjet

Eleni Zaroulia- 6 vjet

Polibi Zisimopoulos- 6 vjet

Anthony Gregou- 6 vjet

Dimitris Koukoutsis- 6 vjet

Constantine Barmparousis- 6 vjet

Ish-anëtarët për përfshirje dhe pjesëmarrje në një organizatë kriminale, me zbutje dënimi:

Chrysovalantis Alexopoulos– 5 vjet burgim

Michael Arvanitis– 5 vjet burgim

Efstathios Boukouras– 5 vjet burg dhe 6 muaj

Nikos Michos– 6 vjet burg

Për vrasjen e Petro Fyssa

George Roupakias i cili akuzohet për vrasjen e këngëtarit Petro Fyssa është dënuar me burg përjetë dhe 14 vite të tjera burg.

Ioannis Aggos- 9 vjet burgim dhe 2 muaj

Anadiotis Anastasios-7 vjet

Dimos Giorgos- 7 vjet

Kazantzoglou Io-10 vjet burgim dhe 2 muaj

Kalaritis Elpidoforos- 9 vjet burg

Komianos Io- 9 vjet burgim

Korkovilis Kon- 9 vjet bur

Michalaros- 9 vjet burgim dhe 2 muaj

Patelis George, Shefi i Nikesë – 10 vjet burg dhe 2 muaj

Santorinios St akuzohet për armëmbajtje pa leje- 2 vjet burg dhe një gjobë prej 2000 eurosh pezullim për tre vjet

Skalkos G- 7 vjet burg

Stampelos G- 9 vjet burg

Tsakanikas G- 6 vjet

Tsalikis Leon- 9 vjet burg

Tsorvas Ath- 9 vjet burg

Tsorvas Nick- 9 vjet burg

Krizafiti Nr- 7 vjet burg

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto