Ftesa/ Kryeministri Rama i shkon nesër në zyrë Presidentit Meta për…

22:12 03/09/20201min149
Rama Meta

Pas një ftese pak ditë më parë nga Presidenti i Republikës, Ilir Meta ndaj liderëve politikë për të caktuar datën e zgjedhjeve të përgjithshme, kryeministri Edi Rama konfirmon pjesëmarrjen.

Takimi midis Ramës dhe Metës do të zhvillohet gjatë ditës së nesërme në orën 11:00 në selinë e Presidencës, i pasuar më pas nga takimi me kreun e PD-së, Lulzim Basha një orë më vonë.

Në Presidencë pritet të shkojë edhe nënkryetari i LSI-së, Luan Rama.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto