“Fran Frrokaj u godit nga Ramaforma”/Petrit Vasili: Rilindja në grahmat e fundit, po i përgatit gropën…

16:02 17/09/20203min122
Petrit-Vasili-1

Për dënimin e ish-kryetarit të bashkisë së Lezhës, Fran Frrokaj ka reaguar edhe LSI. Nëpërmjet një postimi në Facebook, nënkryetari i kësaj force politike, Petrit Vasili shprehet se ai u dënua nga ajo që e quan Ramaforma në drejtësi.

Sipas Vasilit, Frrokaj u dënua thjesht dhe vetëm se ishte opozitar, por kjo tregon se Ramaforma po përgatit gropën për Rilindjen.

Vasili thotë se Reforma në drejtësi është kapur nga mazhoranca dhe kjo ka zemëruar edhe shqiptarët.

Reagimi i Petrit Vasilit

Mjere ata qe keqperdoren nga rilindja tani ne grahmat e fundit!!

Ramaforma ne drejtesi nuk tremb asnjeri!

Ramaforma ne drejtesi qe godet ish Kryetarin e Bashkise se Lezhes Fan Frokajn thjesht se eshte opozitar po pergadit gropen e rilindjes.

Ramaforma ne drejtesi e kapur nga rilindja nuk ka bere asgje tjeter vecse ka rritur ne menyre shperthyese zemerimin te gjithe shqiptareve, qe mezi presin 25 prillin si momentin per shpagim.

Ramaforma, qe nxjerr kriminelet nga burgjet dhe mbron hajduterine dhe plackitjen qeveritare u ka bere te qarte shqiptareve se vetem duke u ngritur te gjithe ne kembe do te shpetojne veten dhe Shqiperine nga shperberja kombetare dhe territoriale.

Ramaforma ne drejtesi, qe mbyll dosjet e koncesioneve, te inkriminimit kriminal te qeverise neper afera dhe te krimit zgjedhor thjesht eshte iluzion i rilindjes pasi ato dosje do te gjykohen publikisht perballe popullit.

Kush duartroket sot Ramaformen ne Drejtesi thjesht konfirmon veten si pjese e rilindjes dhe konsumator i çorbes se saj te qelbur dhe mbeshtetes i antiligjit dhe antishtetit.

Kush keqperdoret nga rilindja duke shkelur ligjin, duke falsifikuar dokumentet e duke shtremberuar drejtesine do te kete vetem nje fund: burgun.

Cdo veprim shenohet, nuk harrohet dhe do te shpaguhet!!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto