Biden fitoi zgjedhjet, Lulzim Basha uron presidentin e ri të SHBA-ve (Measzhi i plotë)

21:20 07/11/20201min75
-640-0-5fa6f3c07132b

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka uruar Joe Biden për fitoren e zgjedhjeve presidenciale në SHBA.

Në  një postim në Twitter, Basha shkruan:

“Urimet e mia më të përzemërta për @JoeBiden në zgjedhjen e tij si President i ri i SHBA. Shqipëria dhe shqiptarët janë krenarë për miqësinë dhe aleancën tonë   Unë dhe @pdshqiperi shpresojmë që të vazhdojmë të punojmë me aleatët tanë amerikanë për të forcuar vlerat dhe zotimet tona të përbashkëta.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto