FOTOLAJM/ Halloween dhe Covid! Ja si të rinjtë festojnë në Tiranë…me polici në rrugë

22:26 31/10/20205min93
halloween-okkk

Ndryshe nga vitet e tjera, Halloween festohet në kushte të tjera për shkak të koronavirusit.

Por pavarësisht kësaj, të rinjtë e kryeqytetit nuk i ka penguar Covid për tu mbledhur bashkë dhe për të festuar.

Të rinjtë dhe të rejat kanë veshur sonte kostumet dhe tatuazhet karakteristike me rastin e kësaj feste pagane. Ajo që e prish pak lezetin e kësaj feste janë efektivët e policisë, të cilët kanë dalë në rrugë për t’i kërkuar qytetarëve që të mbajnë maska dhe të kenë kujdes.

Halloween (16)Halloween (17)Halloween (2)Halloween (3)Halloween (4)Halloween (5)Halloween (6)Halloween (7)Halloween (8)Halloween (9)Halloween (10)Halloween (11)Halloween (12)Halloween (13)Halloween (14)Halloween (15)

halloween (1)halloween (2)halloween (3)halloween (4)halloween (5)halloween (6)halloween (7)halloween (8)halloween (9)halloween (10)halloween (11)halloween (12)halloween (13)halloween (14)halloween (15)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto