Fotografi i njohur shqiptar u nda nga jeta, dedikimi prekës i së bijës: Prita ulur se mos hapje sytë…

11:14 26/09/20201min143
Screenshot_1-114

Një dedikim prekës i ka kushtuar fotografit të njohur Arben Çelit, i cili u nda nga jeta dy ditë më parë, vajza e tij, Silvi Çeli.

“Bab….i shtrenjti im. Jeta ime. Shpirti im. Drita ime e syve, nuk e besoj dot, nuk e pranoj dot, nuk dua ta imagjinoj jeten time pa ty. Mezi e gjetem njeri tjetrin, pse keshtu papritur u ndam perseri? Ke do marr ne mengjes ne telefon dhe ne mbremje para se te fle? Nuk e di nese me sheh dhe me degjon, une do te te flas perdite, do te te them mirmengjes dhe naten e mire. Me thave shpirtin, po lotet nuk do me thahen tere jeten per ty. Per mua ishe nene,baba,moter, vella…cdo gje qe i jepte kuptim jetes sime. Dje prita ulur, se mos hapje syte e te me thoje sic me thoje gjithmone: o mami koteles bera shaka. Te dua shume, me ka marr malli. Per here te pare te them naten e mire pa te folur o bush”, shkruan Silvi Çeli, vajza e fotografit Arben Çeli.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto