(FOTO) Zjarr në parkun e Viroit në Gjirokastër, mbi 2 ha pisha të djegura

15:38 02/09/20201min141
viroi

Një vatër e madhe zjarri është regjistruar në vendin e quajtur Grehot, në parkun e Viroit në Gjirokastër.

Raportohet për të paktën 2 hektar pisha të djegura deri më tani.

Akoma nuk janë bërë të ditura shkaqet e zjarrit.

Zjarrfikësit janë nisur drejt këtij vendi dhe shumë shpejt pritet të nisë puna për shuarjen e flakëve.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *