FOTO/ Trajneri azer bëhet ushtar në luftë kundër Armenisë, e mbështet dhe ish-kapiteni i Shqipërisë

16:33 09/10/20201min230
trajneri azer

Lufta mes Armenisë dhe Azerbajxhanit ka përfshirë dhe sportistë nga të dyja vendet. Së fundmi, futbollisti më i njohur në shtetin azer Rashad Sadigov është regjistruar në ushtri për të ndihmuar vendin e tij në luftën ndaj fqinjëve armenë për territorin e Nagorno-Karabakut.
5555555_kopirovat
Trajneri i ekipit azer Zira i është përgjigjur thirrjes së vendit të tij për të dalë në frontin e luftës kundër forcave ushtarake armene.

Fotoja e tij me uniformë ushtarake është shpërndarë nga ish-kapiteni i Shqipërisë Ansi Agolli, i cili ka qenë shok skuadre me Sadigovin për shumë vite te Karabaku.

 

agolli1111

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto