FOTO/ Shqiptari qëllohet me armë zjarri në mes të plazhit nga dy persona të armatosur dhe të maskuar. Detajet e para për ngjarjen

15:28 20/09/20202min140
sparatoria-2-5

Sipas një rindërtimi fillestar të skenës së krimit nga ana e karabinierëve, dy burra mbërritën pranë plazhit rreth orës 10:30 të paradites së sotme, në bordin e një motoçiklete, me fytyrat e tyre të mbuluara.

sparatoria-torvaianica-118-Lazio-Ares-Pegaso-44-750x430

Njëri prej tyre zbriti me armë në dorë, hyri në plazh dhe gjuajti drejt një shtetasi me origjinë shqiptare, i njohur për policinë, i cili po kalonte të dielën buzë detit.

20-124417-22-89

I plagosuri, në gjendje të rëndë, u dërgua menjëherë me ambulancë ajrore në spitalin San Camillo në Romë.

Mësohet se shqiptari është jashtë rrezikut për jetën, ndërsa qëlluar me dy plumba.

Dy vrasësit më pas u larguan me shpejtësi. Mediat lokale nuk e japin identitetin e shqiptarit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto