FOTO/ Plan spektakolar arratisjeje? Gjashtë orë kontrolle nga njësitë antiterroriste në qelitë e të burgosurve shqiptarë. Çfarë u zbulua

14:38 06/09/20204min107
arratijsa

Dy pistoleta, njëra prej të cilave me silenciator, u gjetën nga oficerët e policisë pas kontrolleve të rrepta për gjashtë orë në qelitë dhe vendet e përbashkëta në burgjet e Korfuzit.

haha

Hetimi, i cili filloi në orën 22:00 të shtunën dhe përfundoi në 4 të dielën, ku u përfshinë përveç forcave të rendit dhe njësia anti-terroriste.

Pistoletat u gjetën të fshehura në vende publike siç tregohet në fotot e Protothema.

Sipas informacioneve të gazetës greke, në pavijonet në të cilat u zhvillua hetimi, po mbahen kriminelë “të rrezikshëm” shqiptarë, emra “të rëndë” në fushën e krimit.

Kërkimi, i cili fillimisht kishte për qëllim gjetjen e drogës, u krye në pavijonet Z dhe E të burgjeve pas informacionit kundër terrorizmit.

Policia tani po heton se për çfarë do të përdoreshin armët e gjetur, nëse kishte ndonjë plan arratisje mbresëlënëse ose kishin ndonjë plan tjetër për ndalimin dhe revoltën.

Në të njëjtën kohë, po hetohet se si armët hynë në burg dhe nëse ndonjë zyrtar i burgut është i përfshirë.

Ndërkohë, dy pistoletat janë dërguar për prova balistike për të përcaktuar nëse ato janë përdorur për të kryer krime.

/Panorama/

06092020-ereuna_kerkyra01406092020-ereuna_kerkyra01206092020-ereuna_kerkyra01006092020-ereuna_kerkyra00906092020-ereuna_kerkyra00706092020-ereuna_kerkyra00506092020-ereuna_kerkyra00606092020-ereuna_kerkyra00206092020-ereuna_kerkyra001

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto