(FOTO) Italia kërkon ekstradimin e ‘bosit’ të Ndranghetas për Shqipërinë dhe Ballkanin

12:04 25/08/20201min161
Screenshot_2

Italia ka kërkuar ekstradimin e Bujar Sejdinajt, i cili u arrestua një muaj më parë në operacionin ku u godit banda ndërkombëtare e drogës.

Bujar Sejdinaj, i njohur me nofkën “xhaxhai” është “bosi” i organizatës mafioze Ndrangheta për Shqipërinë dhe Ballkanin Perëndimor.

Bujar Sejdinaj, është përfaqësues i Ndrangheta-s në Shqipëri dhe në zonën e Ballkanit dhe në veçanti përfaqësuesi i familjes mafioze “Bellocco”.

Ai ka marrë pjesë në blerjen e rreth 20 kg kokainë në Spanjë.

Sejdinaj u arrestuar gjatë një operacioni i cili u zhvillua në të njëjtën kohë në Shqipëri, Itali, Argjentinë e Costa Rica.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto