(FOTO-EMRI) Depresioni e vuri ‘me shpatulla pas murit’, vetëvritet vajza e miliarderit të njohur

16:48 14/08/20201min120
vetevrasjet

Steve Tisch, vajza e miliarderit të njohur amerikan, New York Giants, ka vrarë veten si pasojë e depresionit.

Pasi kishte tentuar vetëvrasjen pak ditë më parë dhe ishte në gjendje të rëndë shëndetësore, ajo nuk ia ka dalë dot ta fitojë këtë betejë.

Lajmin e hidhur e ka bërë me dije vetë familja e të resë, të cilët theksojnë se ajo ka pasur probleme me depresionin.

“Hilary ishte një person i dashur dhe i mrekullueshëm. Nëna motrat dhe vëllezërit e saj janë të tronditur nga humbja e saj. Ajo lë një boshllëk në zemrat tona. Ashtu si të tjerë Hilary luftoi me sa mundi kundër sëmundjes së depresionit. Familja jonë është zemërthyer dhe po mban zi për humbjen tragjike. Kërkojmë privatësi në këtë kohë të vështirë”, thuhej në deklaratën e familjes.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto