FOTO/ Basha takohet me Ambasadoren e Francës, në Tiranë: I shpreha mirënjohjen për…

18:18 16/10/20201min106
basha-ambasadorja

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka pritur në një takim ditën e sotme ambasadoren e Francës në vendin tonë, Cristina Vasak.

Përmes një shënimi në Tëitter, Basha shprehet se ndërsa mandati i saj në Shqipëri vjen drejt fundit i ka shprehur ambasadores “mirënjohjen personale për investimin e saj dhe të Francës, si dhe angazhimin tonë maksimal në përafrimin europian të vendit tonë”.

Postimi i plotë:

Kënaqësi të prisja Ambasadoren Vasak, një mike e vyer e Shqipërisë, teksa mandati i saj vjen drejt fundit. I shpreha mirënjohjen personale për investimin e saj dhe të Francës, si dhe angazhimin tonë maksimal në përafrimin europian të vendit tonë. Merci Madame l’Ambassadeur!

basha ambasadorja 2

basha ambasadorja 1

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto