FORMULA 1/ Hamilton fiton mes çmendurisë në Toskanë, dy aksidente dhe 8 pilotë nuk e përfunduan dot garën

18:05 13/09/20204min118
hamilton

Ka përfunduar me fitoren e

Në vendin e dytë u rëndit Botas, ndërsa podiumin e kompletoi në mënyrë suprizë Aleks Albon. Për këtë të fundit ky ishte podiumi i parë në karrierën e tij. Gara në pistën e Toskanës ishte vërtet e çmendur pasi pa që dy herë të valëvitej flamuri i kuq në pistë.

Dy aksidente ndodhën gjatë garës, çka bëri që plot 8 pilotë të mos e përfundonin dot garën.

 

 

 

 

 

 

Luis Hamiltonit çmimi i madh i Toskanës në MotoGP. Piloti britanik mori fitoren e 90-të në karrierën e tij.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto