Fitoi Botërorin me Italinë, trajneri i njohur njofton mbylljen e karrierës

19:17 22/10/20201min74
lipi

Marselo Lipi ka njoftuar largimin nga puna e tij si trajner dhe ka vendosur të mos drejtojë asnjë skuadër.

72-vjeçari, i cili tashmë ka vendosur të mos drejtojë më asnjë skuadër, është një nga trajnerët italian më të suksesshëm në histori, teksa ka fituar edhe Botërorin në vitin 2006 me kombëtaren e tij.

Gjithashtu ai ka drejtuar edhe skuadrat me të mëdha italiane, Juventus, Inter dhe Milan. “E kam mbyllur aventurën time si trajner. Është e vërtetë, unë nuk do të drejtoj më një skuadër. Mjafton me kaq. Ndoshta mund d të jap ndihmën time në një rol tjetër, pro si trajner e kam mbyllur.”, u shpreh Lipi për “Radio Sportiva”.


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto