FIFA publikon renditjen e re – Kosova dhe Shqipëria pësojnë rënie

16:47 22/10/20204min41
KS-Al-1-780x439

Përfaqësuesja e Kosovës dhe Kombëtarja e Shqipërisë kanë pësuar rënie në renditjen e re të publikuar nga FIFA.

FIFA gjatë ditës së sotme (e enjte) ka publikuar renditjen e re të kombëtareve nga e gjithë bota.

Podiumi dhe dhjetëshja e kombëtareve ka mbetur e pandryshuar, ku lider është Belgjika, ndërsa pas saj vijnë Franca, Brazili, Anglia dhe Portugalia.

 

Dhjetëshja mbyllet me Spanjën në vend të gjashtë, ndërsa pas tyre vijnë Uruguai, Argjentina, Kroacia dhe Kolumbia.

Dhjetëshja kryesuese në FIFA

Përfaqësuesja e Kosovës ka pësuar rënie për një pozitë, pasi tani gjendet në vendin e 117 me 1158 pikë.

Kjo rënie e Kosovës vjen pas humbjeve ndaj Maqedonisë së Veriut dhe Sllovenia dhe barazimit me Greqinë.

Rënie ka pësuar edhe kombëtarja Shqiptare për tri pozita, pasi tani renditet në vendin e 69-të me 1345 pikë.

Kjo rënie e kuqezinjve erdhi pas rezultateve jo të mira gjatë tetorit, barazimeve me Kazakistanin dhe Lituaninë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto