Etilda Gjonaj shkarkon drejtorin e burgut të Peqinit

13:11 06/10/20201min115
burgu-Rrogozhine2-1-640x433

Bukurosh Malluta drejtor i Burgut të Peqinit është shkarkuar nga detyra këtë të martë.

Vendimi është marrë nga Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj, teksa shkak është bërë keqmenaxhimi i situatës në burgun e Peqinit.

Pak ditë më parë në këtë institucion, nisi edhe një grevë e të burgosurve të cilët kanë i paraqitur disa kërkesa dhe ankesa ministres Gjonaj.

Një prej aneksave kishte të bënte me trajtimin e keq të tyre duke bërë përgjegjës të drejpërdrejt drejtoin Malluta.

140 të burgosur kanë refuzuar të ushqehen ditë e sotme, ndërsa një ditë më parë ky numër ishte 165.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto