Endri Hasa dhe Benard Këlliçi në karantinë / Basha bën me urgjencë testin e Covid-19, ja përgjigja

14:25 17/09/20201min160
Basha-4-1068x602-1

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulizm Basha ka dalë negativ në testin e Covid.

Menjëherë pasi dje ish-deputeti, Endri Hasa dhe Belind Këlliçi janë izoluar në shtëpi sepse kanë shfaqur simptoma të Covid-19, kreu i PD i është nënshtruar me urgjencë testit.

Sot mësohet se Basha ka dalë negativ dhe do të jetë i pranishëm në emisionin “Opinion” me Blendi Fevziun.

Fillimisht ka qenë Hasa ai që ka bërë testin, i cili ka rezultuar negativ, por testi seriologjik ka treguar se ai e ka kaluar koronavirusin gjatë këtij muaji.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto