(EMRI+FOTO) U infektua me koronavirus, humb jetën gazetari i njohur

11:18 15/10/20201min68
rip1

Pas një beteje 2 javore ka humbur jetën si pasojë e infektimit me covid-19, historiani dhe gazetari Nuri Dragoi.

Dragoi ka qenë botues i disa librave dhe i njohur për qëndrimet e tij publike ndaj çështjeve të ndryshme historike dhe të aktualitetit në vend.

Lajmin për ndarjen e parakohshme nga jeta të Dragoit e kanë lajmëruar shumë kolegë të tij gazetarë dhe historian, të cilët kanë shprehur ngushëllimet e tyre në rrjetet sociale.

Nuri Dragoi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto