(EMRI) Sulmi terrorist në Vjenë/ Mediat: Një shqiptar nga Struga mes viktimave

14:07 03/11/20201min81
22

Mediat e huaja raportojnë se një prej 4 viktimave nga sulmi terrorist në Vjenë është shqipar.

Ato e kanë identifikuar viktimën si Nexhip Vrenezin, nga struga e Maqedonisë së Veriut. Ndërkohë nga pala tjetër, po ashtu kishte shqiptarë, pasi autor kryesor i sulmit ishte Kujtim Fejzullahu i cili mbeti i vrarë po ashtu nga forcat e policisë austriake.

Po ashtu të përfshirë në këtë ngjarje dyshohet se janë dhe 12 të dyshuar të tjerë, prej të cilëve dhe shqiptarë nga Kosova.

  • foto galeri

 

 

 

 

 

 

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafto

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *