EMRI/ Naftëtarja greviste e urisë në gjendje të rëndë, dërgohet me urgjencë drejt spitalit

19:58 24/10/20201min81
thumbnail_lajmi fundit PUSULLA

Një nga gratë grevistë naftëtare mësohet se është dërguar këtë mbrëmje në gjendje të rëndë në spital.

Shëndeti i Silva Fejzaj mësohet se është rënduar ndjeshëm gjatë orëve të fundit, dhe për këtë arsye është dërguar në urgjencën e Spitalit të Ballshit.

Fejzaj u dërgua me automjet privat nga kolegët.

Gjendja e saj paraqitet shumë e rëndë dhe nuk flet.

Mjekët e spitalit po i japin  mjekim.

Ndërsa gratë greviste janë të vendosura të marrin pagat që u takojnë ose thonë se do ‘vdesim në grevën e urisë’.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto