(EMRAT) Do marrin pjesë në fushatë, Veliaj zëvendëson drejtorët e Bashkisë Tiranë

15:02 21/09/20202min174
1545373611_KshilliBashkiakiTirans-770x433-1-696x391

Pasi është emëruar drejtues politik i Partisë Socialiste për Tiranën, kreu i Bashkisë Tiranë Erion Veliaj ka bërë disa  lëvizje në drejtorët e Bashkisë Tiranë, të cilët do të angazhohen në fushatën elektorale për zgjedhjet e 25 prillit.

Një nga lëvizjet më të rëndësishme është edhe Drejtori i Përgjithshëm i UKT-së, Redi Molla i cili do të ndjekë procesin e rindërtimit pas tërmetit të 26 nëntorit.

Në krye të UKT-së tashmë është vendosur Elton Kacidhe, ish-drejtues në Drejtorinë e Përgjithshme të Rrugëve dhe Ndriçimit Publik, që është zëvendësuar nga  Erind Bejko,  që i ka lënë detyrën e Drejtorit të Përgjithshëm të Bashkëpronësisë, Aurel Çukos.

Të tjera ndryshime në Drejtoritë e Bashkisë së Tiranës janë:

Spiro Koleka – Drejtor i Klubit Sportiv Tirana – në vend të tij vjen Debora Keçi.

Valter Gjoni – Drejtor i Protokollit dhe Ceremonialit Zyrtar – në vend të tij Fiona Hasani

Esmeralda Byberi – emërohet në Drejtorinë e Zonës së Lirë Ekonomike, Investimeve të Huaja dhe Diasporës

Rezart Cenaj – Drejtor i Qendrës Sociale Multidisiplinare, në vend të tij është emëruar Marilda Zizolli

Epidamn Zeqo – Drejtor i Planifikimit Strategjik dhe Jetësimit të Prioriteteve, në vend të tij Emilda Prifti

Klodiana Bici – Emërohet në drejtorinë e Objekteve në Bashkëpronësi

Faola Hodaj – Emërohet në drejtorinë e Inovacionit

Ish-drejtorët, Veliaj i ka takuar personalisht, ku i ka kërkuar përkushtim maksimal në fushatë.ish drejtuesit dhe u ka kërkuar atyre të fokusohen për një fitore bindëse të Partisë Socialiste.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto