Emrat/ Detaje të reja nga plagosja te “5 Maji” në Tiranë. Shokët po konsumonin kafe në lokal dhe më pas…

22:36 11/09/20201min118
plagosje

I riu i mbetur i plagosur me armë zjarri mbrëmjen e sotme në zonën e “5 Majit” në Tiranë, është Rexhep Xhekja, ndërsa autori i dyshuar i ngjarjes është shtetasi Kevin Cungu.

Dy të rinjtë ishin shok midis tyre, ndërsa mbrëmjen e sotme janë përfshirë në një sherr banal.

Ata po konsumonin kafe në një nga lokalet e zonës kur janë zënë për motive banale dhe më pas kanë dalë për t’u sqaruar jashtë.

Atëherë, i riu Cungu ka qëlluar me pistoletë ndaj Xhekjes, duke e plagosur në këmbë.

Policia ka ngritur postblloqe të shumta në kryeqytet për arrestimin në flagrancë të agresorit. Mësohet se i riu e mbante pa leje armën e zjarrit, çka rëndon akuzat ndaj tij.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto