Elon Musk tani është personi i tretë më i pasur në botë
Elon Musk - 2/22/2015 - Los Angeles, CA - VANITY FAIR OSCAR PARTY 2015 - Red Carpet Arrivals held at Wallis Annenberg Center for the . Photo Credit: Billy Farrell/BFAnyc *** Please Use Credit from Credit Field ***

10:41 02/09/20201min173
VANITY FAIR OSCAR PARTY 2015 - Red Carpet Arrivals

Rritja e pashmangshme e aksioneve të Tesla vazhdon, Elon Musk shton pasuri në pasurinë e tij. Biznesmeni i famshëm tejkaloi CEO-n e Facebook Mark Zuckerberg dhe u bë personi i tretë më i pasur në botë, me asete që arrinin 115.4 miliardë dollarë.

Epidemia e virusit Corona bëri që miliona njerëz të mbeten të papunë në të gjithë botën. Mijëra ndërmarrje, përfshirë ndërmarrjet shekullore, njoftuan se falimentuan. Nga ana tjetër, disa shtuan pasuri ndër ta është Elon Musk, CEO i Tesla dhe SpaceX. Sipas raportit të CNN, Musk vazhdon të rritet me shpejtësi në listën e njerëzve më të pasur në botë, falë rritjes së jashtëzakonshme të aksioneve të Tesla që nga fillimi i vitit. Biznesmeni i famshëm ishte ndër ata, pasuria e të cilëve kaloi pragun e “100 miliardë dollarëve” javën e kaluar.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto