Ekipi i kontrollit në tokë zbuloi një UFO, astronautët e Space-X u paralajmëruan për një përplasje me të gjatë udhëtimit

09:50 27/04/20217min104
Screenshot_5-9-746x420

Një ekipi astronautësh u njoftua që të përgatiteshin për një përplasje të mundshme me UFO-t pasi ekipi i kontrollit në tokë zbuloi një UFO mund të godiste anijen e tyre.

Të premten, misioni i fundit i përbashkët SpaceX / NASA u nis nga Qendra Hapësinore Kennedy në Florida. Misioni shkoi normalisht për shtatë orët e para, pas së cilës katër astronautët u paralajmëruan se një objekt “i panjohur” ishte afër tyre. Pa kohë për të kryer një manovër emergjente udhëtarëve të hapësirës u tha që të vishnin kostumet e tyre nën presion në rast përplasjeje.

Zëdhënësi i NASA-s, Kelly Humphries, tha për Futurism: Mundësia e një përplasje ishte aq e afërt dhe nuk kishte kohë për të llogaritur një manovër. Prandaj ekipi i Space-X u njoftua menjëherë të vishnin kostumet e tyre. Për fat të mirë objekti nuk goditi udhëtarët e hapësirës.

Zëdhënësi i Komandës Hapësinore të SHBA Erin Dick shtoi: “Pas analizave të mëtejshme, Skuadrilja e 18-të e Kontrollit Hapësinor shpejt përcaktoi se nuk kishte asnjë kërcënim bashkimi, të gjithë në bord ishin të sigurt dhe anija nuk ishte në rrezik.”

Humphries tha se objekti ishte 45 km larg anijes në pikën e saj më të afërt, e cila është aq afër sa të shqetësojë kur bëhet fjalë për udhëtimet në hapësirë. Ende mbetet e paqartë se cili ishte objekti. Të shtunën kapsula e Crew Dragon e SpaceX u ankorua me sukses në Stacionin Hapësinor Ndërkombëtar (ISS).

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto