Edhe në Arkansas fiton Trump, garë e ashpër po zhvillohet për Floridën

02:55 04/11/20201min85
00-trump-cand-page-mediumSquareAt3X

Edhe pse nuk është për t’u habitur, Donald Trump ka fituar edhe në shtetin e Arkansasit, duke lënë pas rivalin Joe Biden.

Me të mbyllur qendrat e votimit filloi numërimi i votave, dhe pa kaluar shumë kohë është konfirmuar edhe fituesi në këtë shtet amerikan.

Ky shtet vazhdimisht i qëndron besnik Partisë Republikane, dhe për këtë nuk është cilësuar si ndonjë befasi e madhe.

Në anën tjetër ende nuk është përcaktuar fituesi në Florida, nga ku mediat amerikane raportojnë se me një epërsi të lehtë po kryeson Trump.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto