E shtruar pres së premtes / Silva Bino flet për herë të parë nga ‘Infektivi’ për gjendjen e saj shëndetësore

14:57 28/09/20201min155
Silva-Bino

Shefja e Epidemiologjisë në Institutin e Shëndetit Publik, Silva Bino, ka rezultuar e infektuar me Covid-19.

Mësohet se Bino ka rezultuar pozitive me koronavirus që prej ditës së premte, por lajmi u bë publik vetëm ditën e sotme.

Aktualisht Bino gjendet e shtruar në Spitalin Infektiv, ku ka konfirmuar se nuk është rëndë, por është shumë mirë.

“Unë e shëruar jam besoj tani. Po jam shtruar në Infektiv, por nuk jam rëndë dhe jam shumë mirë. Kam dy ditë. Erdha për tu izoluar më shumë”- është shprehur Silva Bino në një prononcim për Fax News.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto