E papritur / Sandër Lleshaj ‘ndryshon’ datën e zgjedhjeje parlamentare

14:05 29/09/20202min164
Sander-Lleshaj-1068x692-1 (1)

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj në një konferencë për shtyp, teksa fliste për saktësimin e adresave për qytetarë dhe për qendrat e votimit ka bërë një gafë duke ngatërruar dy herë datën e vendosur për zgjedhjet.

Teksa po lexonte vendimet e marra Lleshaj ngatërroi datën ku në vend që të thotë ‘zgjedhjet e 25 prillit’ tha ‘ zgjedhjet e 21 prillit’.

“Elementi kyç është kushtëzimi i të gjitha shërbimeve publike dhe jo publike. Çdo qytetar do të ketë adresën e tij. Dëshiroj të ritheksoj me forcë se procesi i përditësimit të adresave nuk e prek aspak qendrën e votimit të qytetarëve për zgjedhjet e datës 21 prill, 2021. E përsëris dhe një herë procesi i përditësimit të adresave nuk e prek aspak qendrën e votimit të qytetarëve për zgjedhjet e datës 21 prill, 2021’- shprehet Lleshaj duke bërë një lapsus të vogël në lidhje me datën e zgjedhjeve.

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka caktuar datën 25 prill 2021 si datën e zgjedhjeve parlamentare të ardhshme.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto