E fundit/ Votohen mes përplasjeve ndryshimet në Kodin Zgjedhor

13:41 05/10/20201min121
rama-kuvend-1

Kuvendi ka miratuar ndryshimin në Kodin Zgjedhor mes përplasjeve dhe kundërshtive të shumta.

Përplasjet nisën që me fjalimin e Rudina Hajdarit, përplasjen verbale dhe incidentin mes Halit Valterit dhe Damian Gjiknurit jashtë ambiente të Parlamentit.

Ndryshimet në Kodin Zgjedhor kanë marrë 93 vota dhe konsiderohet i miratuar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto