Durrës/ Plagosje me thikë, dërgohen me urgjencë në spital 2 persona

15:17 07/10/20201min115
download (55)

Një konflikt për motive dobëta ka përfunduar me përdorimin e armëve të ftohta.

Autori i dyshuar i kësaj ngjarje i identifikuar me inicialet M.M, ka goditur me thikë shtetasin E.Ç.

Si pasojë e konfrontimit fizik të dy këta persona kanë mbetur të plagosur dhe janë dërguar me urgjencë në spitalin e Durrësit.

Durrës/Informacion paraprak

Më datë 07.10.2020, rreth orës 14:30, në Sukth, Durrës, pas një konflikti të çastit për motive të dobëta, është goditur me mjet prerës (thikë) shtetasi E.Ç., i cili është dërguar në spital nën kujdesin e mjekëve.

Autori i dyshuar i kësaj ngjarje është shtetasi M.M., i cili ndodhet në spital për ndihmë mjeksore pasi është lënduar si pasojë e konfliktit.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e ngjarjes, të dy palët e konfliktit ndodhen nën mbikqyrjen e Policisë deri në zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *