“Do të na japë një dorë të madhe”, Imobile analizon Muriqin: Është lojtar inteligjent…

19:47 19/10/20201min121
immobile

Në prag sfide ndaj Dortmundit, sulmuesi i Lacios Çiro Imobile në konferencën për shtyp flet edhe për sulmuesin kosovar Vedat Muriqi ku deklaron se do t’i japi një dorë ekipit bardhekaltër:

“E kam parë shumë pak. Përpara se të shkonte me kombëtaren ai stërvitej i veçuar, është shumë i ndryshëm nga mua dhe Korrea.

muriqi

Ngjason me lojë me Kaisedon, edhe pse jo shumë. “Do të na japë një dorë të madhe sepse ndeshjet do të jenë të shumta. Ai është një lojtar inteligjent. Me njeh sepse i dinte tashmë lëvizjet e mia”, përfundon sulmuesi italian Çiro Imobile.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto