Do ketë dhe reshje shiu, ja në cilat zona! Parashikimi i motit për ditën e sotme

07:44 14/08/20201min118
1545947286_motii3770x433-1-696x393

Deri në orët e mesditës vendi ynë në pjesën me të madhe do të jetë në dominimin e kthjellimeve.

Sipas MeteoAlb do të shfaqen vranësira të pakta gjatë mesditës dhe pasdites në zonat malore duke sjellë reshje të izoluara në skajin Verior.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 17°C deri në 39°C.

Era do fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi deri 28 km/h nga drejtimi Perëndimor-Veriperëndimor duke krijuar dallgëzim 2 ballë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto