“Ditë historike në marrëdhëniet miqësore mes Shqipërisë dhe SHBA”-Sali Berisha kujton vizitën e Presidentit Bush në Tiranë

12:49 10/06/20211min37
Berisha-bush-610x375-1

Teksa kanë kaluar 13 vite nga vizita e Presidentit të SHBA, George W. Bush në Tiranë, Sali Berisha e ka përkujtuar duke publikuar një video në Facebook.

Berisha shkruan se vizita e Bush ishte një ditë historike në marrëdhëniet miqësore mes Shqipërisë dhe SHBA.

Kujtojmë se Berisha u shpall nga Departamenti Amerikan i Shtetit disa javë më parë ‘non grata’ duke u akuzuar nga Sekretari amerikan i SHtetit, Antony Blinken për përfshirje në korrupsion.

Berisha ka vendosur që këtë të fundit ta padisë në Francë për shpifje.

 

 

STATUSI NGA SALI BERISHA

Nje dite historike ne marredheniet miqesore midis Shqiperise dhe Shteteve te Bashkuara te Amerikes!

Visita e Presidentit George Ë Bush ne Shqiperi. sb


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto